Bieszczadzka Droga Mleczna

Kiedy wspólnie z kolegą zeszliśmy ze szlaku Bukowego Berda było około 21:30, piękna i ciepła noc mieniła się milionami  gwiazd rzeczywiście takiego cudnego nieba nie ma nigdzie indziej, dlatego tak wielu fotografów przyjeżdża tutaj w celu fotografowania Drogi Mlecznej, która tej nocy była doskonale widoczna. W okolicy Muczne na parkingu robimy sobie wspólnego małego grila kiełbaski smakuję kapitalnie pod ciemnym niebem z milionami gwiazd. Chwytam za aparat i statyw i rozstawiam się na drodze nad którą widać DM. Czas ekspozycji to od 18-20 sekund ISO 800 dół drogi lekko oświetliłem małą latarką. To moje pierwsze zdjęcia z Drogą Mleczną dlatego nie mam jeszcze tak dużego doświadczenia ale pierwsze koty za płoty. Co ciekawe kiedy wykonywałem jeden z kadrów przeleciała akurat ''gwiazda'' , która uwieczniła się na zdjęciu. 



Po kilku kadrach najedzeni pysznymi kiełbaskami jedziemy w okolice parkingu przy Połoninie Wetlińskiej tam o wschodzie chciałem wykonać zdjęcia  na tle widocznej Połoniny Caryńskiej i jej najwyższego szczytu. Parkujemy w zatoczce obok Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej jest po 24:00, kolega zmęczony usnął w samochodzie, a ja chciałem maksymalnie wykorzystać noc dlatego wykonałem z drogi dobrze widoczną Drogę Mleczną, a po swojej lewej stronie mieliśmy taki oto cudowny i urzekający widok na Połoninę Caryńską. Kilka zdjęć i sam kładę się spać  przed pierwszą w nocy ponieważ o czwartej trzeba wstać i podziwiać kolejne piękno natury oby tylko dopisały jakieś chmurki, które ładnie podświetli wschodzące słońce. Przed sobą mam kosmicznie piękne niebo takich chwil nigdy się nie zapomni ''kosmiczny sen'' przyszedł szybko....






Komentarze

  1. Zdjęcia super, zwłaszcza pierwsze dwa. J.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niechcący przy edycji usunąłem Twój poprzedni komentarz sorki ;)))) Tak to prawda pierwszy na zdjęciu widziałem sam. Noce są tam naprawdę przepiękne wczoraj byłem w swoich okolicach na fotografowaniu Drogi Mlercznej i spadających Perseidow ale słabo to wyszło trzeba dalej pojechać i szukać bardziej ciemnych okolic.

      Usuń
  2. Ponawiam więc pierwszy komentarz (sens): równoległe do siebie ślady dwóch meteorów/meteoroidów, prawdopodobnie z roju Perseidów są widoczne także na drugim zdjęciu, u góry po prawej stronie obrazu.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak masz rację próbowałem robić DM i Perseidy w moich okolicach ale jest tak jasno w nocy, że słabo to wygląda niebo w Biesach nocą jest po prostu niesamowite pozdrawiam

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Potok Szczawa w Beskidzie Niskim

Magia o poranku

O mnie